Matka Boża nad Zatoką Guayaquil | www.odoceanudooceanu.pl

Matka Boża nad Zatoką Guayaquil

Od 21 do 25 września 2019 r. Matka Boża Częstochowska odwiedzała parafię pw. San Alejo. Po przyjeździe Ikony wierni powitali Matkę Boża odmawiając Różaniec Święty oraz uczestnicząc w Eucharystii. Następnie grupa parafialna nazywana Synami Maryi poczęstowała wszystkich zebranych chlebem i czekoladą. Pamiętać należy, że czekolada jest produktem narodowym Ekwadoru, a owoce kakaowca jedne z najlepszych na świecie.  
W niedzielę prym wiodła młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, Młodzi poprowadzili Różaniec i  uczestniczyli we Mszy św. W poniedziałek oprócz Różańca i Eucharystii odbyła się również konferencja na temat znaczenia rodziny, a we wtorek podobnie po odmówieniu Różańca odbyła się Msza św.

Kościół pw. San Alejo znajduje się nad Zatoka Guayaquil w centrum bardzo popularnej dzielnicy handlowej miasta, bardzo blisko Simon Bolivar Malecon, nad brzegiem rzeki Guayas. Ten kościół jest otwarty od samego świtu, więc dużo ludzi, którzy coś załatwiają w tej części miasta, odwiedza go, aby chociaż przez chwilę się pomodlić. Obecność pięknie oświetlonej Ikony Częstochowskiej, która swoimi smutnymi oczami wpatrywała się w nich, robiła wielkie wrażenie, chociaż dla wielu osób była wielką niespodzianką. Spotkanie z Ikoną było dla nich czymś nowym, robili więc zdjęcia, podchodzili przejęci indywidualnie, rodzinami i grupowo.

Proboszcz kościoła pw. San Alejo – ks. Cesar Piechestein powiedział: Jestem przekonany, że obecność tej Ikony była u nas bardzo owocna.  To ważne przypomnienie przesłania Maryi. Dziękuję z głębi serca za udzielenie nam tej łaski i mam nadzieję, że wiele kolejnych parafii będzie miało taką samą możliwość.